Програма соціально-економічного розвитку

ПРОГРАМА

 

соціально-економічного та культурного розвитку

  Вільнянської  сільської ради на 2017 р.

Програма соціально-економічного та культурного розвитку села Вільне та села Юрівка на 2017 рік є документом, у якому на основі аналізу розвитку села визначаються цілі та пріоритети соціально-економічного розвитку села на 2017 рік , заходи щодо підвищення рівня життя та добробуту громадян.

Програма підготовлена згідно з основними завданнями стратегії розвитку Макарівського району та Київської області на період  2017 року включно  та відповідно до цілей та пріоритетів розвитку економіки, визначених Державною Програмою економічного та соціального розвитку на 2017 рік.

Програма розроблена на основі вимог Конституції України  з урахуванням положень Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про місцеві державні адміністрації", "Про державні цільові програми".

Метою розроблення Програми є узгодження спільних дій місцевої влади та підприємців зі створення сприятливих умов для забезпечення сталого соціально -  економічного розвитку сіл Вільне та Юрівка.

Основним завданням Програми є зростання добробуту і підвищення якості життя населення.

Показники соціально-економічного розвитку села на 2017 рік, сформовано за прогнозами установ та організацій, розташованих на території Вільнянської сільської ради.

Реалізацію намічених показників передбачається здійснювати в основному через економічні важелі державного регулювання та виконання заходів, затверджених рішеннями Київської обласної та Макарівської районної ради, Макарівської райдержадміністрації, які спрямовані на подальший розвиток економіки, вирішення найактуальніших соціальних проблем.

 

У процесі виконання Програма може уточнюватися.

Зміни і доповнення до Програми затверджуються на сесії сільської ради.

Звітування про виконання Програми здійснюватиметься за підсумками року.

 

 1. Оцінка тенденцій соціально-економічного та культурного розвитку  громади села.

 

Кількість підприємців села залишається на рівні 2016 року.

В селі працює  4 продовольчі магазини, діє ТОВ «Алдолат» та ТОВ «Український сад», а також орендують землі ПП «Альтернатива – новий дім».

1.2. Соціально-економічний розвиток села в 2017 році.

  Протягом 2016 року виконкомом сільської ради проведено таку роботу:

 

 1. В зимовий період всі вулиці села, тротуари  зачищалися від снігу.
 2. Зрізані аварійні дерева на території школи.
 3. Проведено концерти до свята Різдва Христового, 8-го Березня, до Дня Перемоги, День захисту дітей, свято Івана Купала, День села, День Незалежності України, День працівників сільського господарства, Андріївські вечорниці, свято  Нового року
 4. Проведено весняний  двомісячник по благоустрою території сіл Вільне та Юрівка.
 5. Проведений ремонт дороги по вулиці Дружби народів с.Вільне.   
 6. Кладовища села зачищені від сміття та порослих молодих кущів.
 7. Проведено День села
 8. Відремонтовано вуличне освітлення по вул. Миру та Свободи с.Вільне.
 9. Проведено поточний ремонт адмінбудинку.
 10. Переведено будинок культури в нове приміщення та проведено капітальний ремонт в частині заміни вікон та дверей, виготовлено технічний паспорт.
 11. Встановлено паркан на кладовищі в с.Юрівка.
 12. Придбано шкільну дошку для першокласників.
 13. Закуплено спортивний інвентар для футбольної команди «Старт».

 

 

 1. Цілі та пріоритети соціально-економічного розвитку села

на 2017 рік.

Основне завдання Програми полягає у вирішенні соціальних проблем, підвищення рівня життя населення, покращення фінансового стану підприємств та організацій, розвитку малого та середнього бізнесу.

З метою реалізації зазначених цілей визначено основні пріоритетні напрями розвитку громади:

Соціальна сфера - забезпечення послідовного та стійкого зростання показників, які характеризують рівень життя населення, роботи сфери обслуговування населення підприємствами зв’язку, транспорту, обслуговування одиноких пристарілих громадян, роботи об’єктів торгівлі та громадського харчування.

Гуманітарна сфера - створення необхідних умов для збереження і зміцнення репродуктивного здоров'я населення, підтримка молоді, захисту інвалідів та людей похилого віку, розвитку освіти, спорту, культури та відпочинку.

Сектор економіки - створення умов для поступового перетворення господарського комплексу в високоефективну систему, спрямовану на забезпечення стабільного зростання обсягів виробництва, створення сприятливого ринкового середовища та стимулювання інвестиційно-інноваційних перетворень.

Забезпечення стійкого розвитку малого підприємництва і підвищення його ролі у соціально-економічному житті сіл Вільне та Юрівка.  Зростання добробуту та підвищення рівня сільського населення. Зростання заробітної плати, поліпшення якості робочих місць, подальше розв'язання проблем соціально-побутової, медичної і грошової допомоги малозабезпеченим одиноким громадянам похилого віку та інвалідам та людям, які опинилися в складних життєвих обставинах. Сприяння розвитку сімейної медицини, забезпечення захисту прав дітей, а також рівного доступу до повноцінної освіти.

 

З.Основні напрями соціально-економічного та культурного розвитку   на 2017 рік .

3.1. Соціальна сфера

3.1.1. Демографічний розвиток, підтримка сімей та молоді

Населення, як одна із головних складових ресурсного потенціалу громади, має нерівномірні тенденції розвитку.

Протягом останніх років триває процес скорочення загальної чисельності постійного населення, а також його старіння, що пов’язано з погіршенням показників демографічного розвитку. Протягом 2016 року демографічне сальдо становить  -  0.

За 2016 рік в с. Вільне Макарівського району Київської області народилося 9  дітей, що на 3 дитини менше ніж у  2015 році, померло 9 чоловік, що на 3 менше, ніж у 2015 році.

Основною метою демографічного розвитку є створення умов для нормалізації процесів природного і механічного відтворення населення шляхом підвищення якості та рівня життя населення, збереженні його життєвого і трудового потенціалу. Особливого значення набувають фактори щодо забезпечення права дитини та створення умов для її благополучного зростання і виховання у колі здорової сім’ї; забезпечення соціальної підтримки сімей, дітей та молоді через ефективно функціонуючу систему соціальних послуг.

Основні завдання на 2017 рік:

 1. Проведення комплексу виховних, інформаційно- пропагандистських та адміністративних заходів щодо запобігання соціальному сирітству, безпритульності та бездоглядності дітей, а також інформаційно – виховної кампанії щодо створення у суспільстві позитивного іміджу багатодітних сімей;
 2. Створення ефективної системи роботи з попередження та профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі, сприяння формуванню здорового способу життя;
 3. Забезпечення дітей у навчальних закладах екологічно чистими продуктами харчування та якісною питною водою;
 4. Організація та проведення турнірів, спартакіад, фізкультурно – спортивних заходів, спрямованих на покращення фізичного виховання молоді;
 5. Облаштування спортивного та дитячого ігрового майданчика, а також зони відпочинку в центрі села.

 

3.1.2. Соціальний захист населення

    В умовах реформування системи соціальної підтримки населення значна увага приділяється посиленню захисту соціально – вразливих верств населення шляхом надання різних видів соціальної допомоги.

Основні завдання на 2017 рік:

 1. Подальше розв'язання проблем соціально-побутової, медичної, натуральної і грошової допомоги малозабезпеченим, одиноким громадянам похилого віку та інвалідам;
 2. Організація прийому громадян;
 3. Створення банку даних проблем з інвалідності;
 4. Забезпечити доведення інформацій управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації щодо пільг та субсидій;
 5. Покращення обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян похилого віку;
 6. Покращення обслуговування інвалідів, забезпечення безперешкодного доступу до сфер суспільного життя.

 

3.2.  Гуманітарна сфера

3.2.1. Охорона здоров’я

Подальший розвиток системи охорони здоров'я, спрямований на покращення здоров'я населення та підвищення якості медичної допомоги орієнтованої на запобігання захворювання та забезпечення високоякісної та доступної медичної допомоги населенню, підвищення ефективності кадрового потенціалу.

3.2.2. Освіта

Забезпечення комплексного підходу до вирішення завдань освіти та охорони здоров'я та життя дітей.

Об'єднання зусиль органів місцевої виконавчої влади, громадських організацій, меценатів, благодійних фондів, спрямованих на поліпшення роботи у навчальних закладах.

Основні завдання на 2017 рік:

 1. Забезпечення виконання натуральних норм харчування;
 2. Поточний ремонт Вільнянської ЗОШ;
 3. Створення НВО на базі Вільнянської ЗОШ;
 4. Охоплення учнів навчальних закладів позашкільною освітою;
 5. Залучення до гурткової роботи дітей та сприяння їх всебічному розвитку і соціалізації.

3.2.3. Культура і туризм

Основною метою є створення умов для відродження та розвитку культури на території села, підвищення культурного рівня естетичного виховання громадян. Активісти села працюють над відродженням та збереженням традицій святкування важливих подій в житті сільської громади.  Поліпшення бібліотечного обслуговування населення. Відтворення постійно-діючих виставкових експозицій щодо історичної та культурної спадщини села, а також сучасних проблем дасть змогу розширити кругозір та рівень знань підростаючого покоління. Сприяння розвитку спортивно-оздоровчого виду туризму. В результаті проведеної роботи буде збережено та примножено культурні надбання, забезпечено умови для творчого розвитку особистості, підвищення культурного рівня та естетичного виховання громадян села.

 

 

Основні завдання на 2017 рік:

 1. Проведення косметичного ремонту та облаштування актової зали;
 2. Розширення роботи гуртків та клубів за інтересами;
 3. Організація дозвіллєвих заходів для різних категорій населення.

 

3.2.4. Фізична культура і спорт

 

Діяльність сфери фізичної культури і спорту буде спрямовано на більш активне та продуктивне поліпшення діяльності усіх складових фізкультурного руху. З цією метою будуть створюватися відповідні умови для підвищення рівня здоров'я та фізичного розвитку населення, впровадження сучасних механізмів підготовки спортивних резервів.

Основні завдання на 2017 рік:

 1. Забезпечення якісного виконання районної програми з питань фізичної культури і спорту.
 2. Забезпечення якісного проведення фізкультури оздоровчої та спортивно-масової роботи в школі.
 3. Облаштування сільського стадіону на території Вільнянської ЗОШ.

 

3.2.5. Охорона навколишнього природного середовища

Зменшення викидів забруднюючих речовин в повітря, скидів забруднюючих стоків в поверхневі водойми та поліпшення якості питної води. Ліквідація наслідків забруднення підземних поверхневих вод і ґрунтів.

Ліквідація стихійних сміттєзвалищ вздовж придорожніх та лісових смуг.

Облаштування сміттєвими урнами громадських місць.

3.2.6. Розвиток підприємництва

Забезпечення стійкого розвитку малого підприємництва і підвищення його ролі у соціально-економічному житті села, як одного з найвідповідальніших критеріїв оцінки місцевого самоврядування.

Забезпечення безумовної реалізації завдань державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності.

Створення умов для всебічного розвитку здорової конкуренції. Прогнозується, що у 2017 році активна робота у даній сфері діяльності забезпечить досягнення певних результатів.

 

 

3.2.8. Зв'язок та інформація

Більш повне і якісне задоволення потреб населення у послугах зв'язку розширити мережу телефонізації, розпочати прокладання оптоволокнового інтернету.

3.2.9. Споживчий ринок

Формування ефективної торгівельної інфраструктури споживчого ринку здатної задовольнити зростаючі потреби населення в якісних товарах та послугах, забезпечити високий рівень обслуговування в сучасних умовах.

Забезпечення реалізації державної політики в сфері послуг, спрямовані на вдосконалення торговельного та побутового обслуговування населення.

Відновлення та подальший розвиток мережі підприємств торгівлі та побуту в сільській місцевості.

Подальше нарощування обсягів товарообороту, створення сприятливих умов для розвитку підприємницької діяльності у сфері торгівлі. Підвищення реальних доходів населення.

 

 

 1. План економічного, соціального та культурного розвитку Вільнянської сільської ради на 2017 рік.

 

№ п/п

Назва заходу

План

тис.грн

Джерела фінансування

1.

Завершити ремонт приміщення будинку культури

30,0

Місцевий бюджет

2.

Відновлення вуличного освітлення

35,0

Місцевий бюджет

3.

Реорганізація Вільнянської ЗОШ в НВО

100,0

100,0

Спонсорські кошти

Місцевий бюджет

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. Ризики та можливі перешкоди

 

Можливі ризики та загрози сталому економічному зростанню, що можуть призвести до негативних наслідків в економіці села:

 1. Втрати податкових надходжень через значну кількість збиткових підприємств та «нульовиків»;
 2. Війна;
 3. Низька інвестиційна привабливість;
 4. Низькі темпи впровадження енергоощадних технологій та низькі темпи зниження втрат в електромережах;
 5. Небезпечно низький рівень платоспроможності підприємств та населення, низький рівень заощаджень;
 6. Показники смертності все ще перевищують показники народжуваності.

 

 

 

 

 

 

Сільський голова                                                                   І.М.Лагерчук             

Логін: *

Пароль: *